Przejdź do treści

Czym powinna wyróżniać się butelka dla noworodka?

  • przez
Dziecięca rączka trzymająca butelkę

Dokonując wyboru akcesoriów do wyprawki dla niemowląt, należy zachować szczególną ostrożność w kwestii zapewnienia najwyższego poziomu ich bezpieczeństwa. Pierwsze butelki do podawania mleka powinny być przede łatwe w czyszczeniu. Niewątpliwym atutem tego typu akcesoriów powinna być ich wysoka jakość oraz trwałość. Powinny wyróżniać się także optymalną odpornością zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury. Preferowaną przez opiekunów cechą butelek będzie także ich nietłukące się szkło, które umożliwi łatwe wyparzanie przedmiotu oraz przechowywanie w nim pokarmu.

Jak dobrać idealną butelkę dla noworodka?

Akcesoria do karmienia niemowląt powinny być wygodne nie tylko dla dziecka, ale także dla jego rodziców. To oni bowiem sąTrzy kolorowe butelki dla noworodka odpowiedzialni za ich czyszczenie, wyparzanie i przyrządzanie pokarmu. Obecnie wielu producentów specjalizujących się w produktach dla dzieci proponuje ergonomiczne butelki wyróżniające się wysoką jakością i trwałością. Materiały, z których są one wykonane powinny być przede wszystkim odporne zarówno na wysokie, jak i na niskie temperatury, by można je było bezpiecznie wyparzać oraz przechowywać w lodówce. Wielu rodziców zastanawia się, jaka pierwsza butelka dla noworodka najlepiej sprawdzi się w trakcie wyjazdów. Otóż wybór tego typu akcesoriów nie musi być wcale trudną sprawą. Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, co ma być przechowywane i transportowane w butelce.

Dziecięca rączka trzymająca butelkęJeśli mamy zamiar trzymać w naczyniu mleko modyfikowane, to butelka powinna być odporna na wysoką temperaturę. Jeżeli natomiast będą to herbatki ziołowe, woda lub soki, to materiał nie musi posiadać tego typu cech. Jednak nadal powinien być on solidny i odporny na uszkodzenia, by ułatwić codzienne czyszczenie oraz transport. Priorytet wciąż musi jednak stanowić bezpieczeństwo dziecka. Dlatego warto wybierać jedynie butelki od sprawdzonych producentów, które wyróżniają się atestami i spełniają normy współczesnych towarzystw pediatrycznych. Butelka nie może posiadać małych elementów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Najważniejszym kryterium tego akcesorium powinna być jego funkcjonalność.

Inne cechy powinna posiadać butelka dla dziecka, które potrafi już samodzielnie pić, a inne modele sprawdzą się u noworodka. Te pierwsze mogą posiadać blokady w formie praktycznych nakładek, które zapobiegają rozlewaniu się cieczy. Znacznie przyspieszy to naukę samodzielnego przyswajania płynów. Niezależnie jednak od kwestii funkcjonalnych, warto zwrócić uwagę na to, by butelki były estetyczne i zwracały uwagę dziecka. Obecnie istnieje także możliwość doboru dowolnego wzoru lub koloru w przypadku korzystania z oferty sklepów internetowych z artykułami dla niemowląt.

Dodaj komentarz