Czym kierować się przy wyborze skutera inwalidzkiego?

  • przez

W Stanach Zjednoczonych coraz częściej można spotkać osoby poruszające się na elektrycznych skuterach inwalidzkich. Korzystają z niego nie tylko dzieci i dorośli dotknięci niepełnosprawnością ruchową, ale również osoby otyłe, którym trudno poruszać się na własnych nogach. Taki pojazd jest znacznym ułatwieniem i pozwala na swobodną jazdę do szkoły czy podczas spaceru. Również dla seniorów, którzy mają problem ze stawami lub krążeniem, skuter inwalidzki okazuje się bardzo pomocny.

Skuter elektryczny dla inwalidów

elektryczny skuter inwalidzkiOdpowiedni skuter inwalidzki, oprócz dobranej dla osoby użytkującej obciążenia musi także mieć dobre oświetlenie, dużą moc akumulatora oraz wygodne siedzenie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że istotnym elementem decydującym o wyborze najlepszego modelu jest promień jego skrętu. Ten promień może osiągać nawet dwieście stopni i znacznie ułatwić pracę w ciasnych pomieszczeniach i na podwórku gdzie ograniczona jest możliwość poruszania się. Ceny są uzależnione do parametrów urządzenia, dlatego są bardzo zróżnicowane. Ma na to wpływ wykonanie, moc i możliwości skutera. Również decyduje o tym jego przeznaczenie, czy skuter jest zbudowany i wyposażony do jazdy po równej drodze, czy po drogach terenowych.

inwalidzki skuter elektrycznyElektryczny skuter inwalidzki można również kupić online. W sklepach Internetowych jest przeważnie większy wybór niż w sklepach stacjonarnych. Żeby otrzymać dofinansowanie do elektrycznego skutera inwalidzkiego trzeba było złożyć wniosek na zapomogę z programu „Aktywny Rząd”. Celem tego programu była pomóc z wykluczeniem przez niepełnosprawność ruchową i zmniejszenie barier pomiędzy zdrowymi a ograniczonymi w ruchu. Żeby otrzymać pieniądze potrzebne na zakup skutera, należało przedłożyć zaświadczenie o niepełnosprawności w przypadku osób nieletnich, mieć mniej niż osiemnaście lat lub, dla ludzi w wieku produkcyjnym, trzeba było przedłożyć zaświadczenie o zatrudnieniu i mieć zgodę lekarza na korzystanie z elektrycznego skutera.

To wszystko miało pomóc osobom z dysfunkcjami w szybszym i lepszym poruszaniu się po miejscu pracy lub szkole. Popularne w USA pojazdy usprawniające poruszanie się po miejscach publicznych szturmem zdobyły popularność i z powodzeniem pomagają w codziennym życiu ludziom dotkniętym kalectwem. Bez nie wiele osób poszkodowanych w stopniu lekkim nie mogłaby pracować ani wykonywać innych lekkich czynności. Dzięki elektrycznym skuterom inwalidzkim zarówno niepełnosprawny jak i senior może poczuć się samodzielny, a nawet powrócić do życia towarzyskiego.

Dodaj komentarz