Przejdź do treści

Czy zabieg tlenoterapii pomoże pacjentom po udarze?

komora hiperbaryczna

W obecnym czasie popularność terapii tlenowej dynamicznie się zwiększa. Wszystko ze względu na fakt, że potwierdzono jej skuteczność w rekonwalescencji pacjentów, nawet po ciężkich urazach czy stanach chorobowych. Przykładowo, może ona skutecznie wspomagać regenerację pacjentów będących po urazie. Rehabilitacja pacjentów po udarze mózgu jest bardzo trudna.

W wyniku udaru mózgu, część jego komórek kompletnie przestaje spełniać swoje funkcje

zabieg tlenoterapii W takim przypadku najważniejsza jest tak zwana neuroplastyczność. Jest to proces, w którym zdrowe komórki mózgu przejmują funkcję tych nieodwracalnie uszkodzonych. Kluczowe dla przebiegu opisywanego procesu jest dostarczanie mózgowi odpowiednich mu ilości tlenu oraz krwi oraz stałe jego ćwiczenie i stymulacja. W tym wszystkim pomóc mogą właśnie zabiegi tlenoterapii po udarze w Warszawie. Mózg jest w stanie wykorzystywać aż 20 %tlenu zużywanego przez cały organizm. Kiedy zajęty jest odbudowywaniem wszystkich swoich funkcji w procesie neuroplastyczności, jego zapotrzebowanie na zużycie tlenu jeszcze dynamicznie się zwiększa. Terapia tlenowa jest więc zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, aby dostarczać dodatkowe zasoby tlenu do mózgu. Przyśpieszyć można w ten właśnie sposób zdecydowanie przebieg procesu dochodzenia do zdrowia i sprawności.

komora hiperbarycznaTerapia w komorze hiperbarycznej jest jednak również w stanie leczyć różne deficyty powstałe po udarze. Chodzi tutaj w szczególności o paraliż części twarzy lub ciała, zmniejszone czucie czy też problemy z mową. Oczywiście, aby tak było, zabieg ten wykonywany musi być koniecznie w bezpiecznych warunkach, które zagwarantować może właśnie komora hiperbaryczna. Dodatkowo, branie udziału w pojedynczym zabiegu z pewnością nie zagwarantuje uzyskania oczekiwanych korzyści. Zabieg powinien być powtarzany w regularnych odstępach czasu, a ilości podawanego tlenu pacjentowi uzależnione powinny być od jego aktualnego stanu zdrowia. Przed wykonaniem zabiegu pacjent musi mieć przeprowadzony szereg badań, pozwalających na określenie jego stanu zdrowia.

Zabiegi w komorze tlenowej stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Wszystko ze względu na fakt, że branie w nich udziału pozwala na zdecydowane polepszenie funkcjonowania całego organizmu. Ważne jest oczywiście, aby wykonywaniem opisywanego zabiegu zajmowali się jedynie profesjonaliści, wykorzystujący w takich właśnie celach najnowocześniejszy sprzęt. Tym stosowanym w takich właśnie celach najczęściej, jest oczywiście komora hiperbaryczna, której wykorzystanie jest kluczowe dla zapewnienia bezpiecznych warunków wykonania zabiegu.

Dodaj komentarz