Czy wiesz, jakie ćwiczenia na obwisłe ramiona można wykonywać w domu?

ćwiczenia na obwisłe ramiona

Ludzkie ciało zmienia się pod wpływem różnych czynników. Znaczenie dla jego wyglądu mają m.in. wiek, waga, stopień aktywności fizycznej oraz dieta. Niektóre części ciała są szczególnie narażone na zmiany. Jeśli i Ty obserwujesz, że Twoja figura nie jest taka, jak być powinna, zapoznaj się z naszym wpisem.

Dziś podpowiadamy, jakie ćwiczenia na obwisłe ramiona można wykonywać w domu. Regularne treningi przywrócą Twoim rękom piękny wygląd i pozwolą cieszyć się smukłymi ramionami.

Dlaczego ramiona tracą jędrność?

luźna skóra ramionRęce to część ciała wrażliwa na zmiany stylu życia. To właśnie one często zdradzają wiek, brak systematycznego ruchu czy przejście na drakońską dietę. Każdy mankament ramion jest łatwo zauważalny, dlatego wiele osób chowa je i unika eksponowania.

Skóra na ramionach szybko traci jędrność i zaczyna zwisać, tworząc fałdki nazywane „skrzydełkami” lub „motylkami”. To one są najczęstszą przyczyną kompleksów. Każde uniesienie rąk sprawia, że tkanka luźno powiewa, co wygląda nieestetycznie. „Skrzydełka” powstają, gdy skóra jest narażona na wahania wagi (tycie, szybkie chudnięcie). Innym powodem ich pojawienia się jest brak aktywności fizycznej. Mięśnie ramion szybko tracą objętość, co powoduje obwisanie skóry. Z wiekiem także rośnie ryzyko nabawienia się „motylków”. Wiotczejąca tkanka ma tendencję do tworzenia luźnych płatów.

Obwisła skóra ramion postarza i podkreśla efekt zaniedbania ćwiczeń czy nierozsądnego odchudzania się, związanego z szybkim, radykalnym spadkiem wagi. W sytuacji, gdy „skrzydełka” są już pokaźnych rozmiarów, większość posiadających je osób skrzętnie ukrywa ramiona. Służą do tego np. bluzki z dłuższymi rękawami, różnego rodzaju narzutki i szale. Trudno jednak maskować „motylki” na plaży lub basenie.

Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się luźnej skóry ramion. O jej wygląd możesz zadbać w domowym zaciszu. Wystarczy kilka miesięcy systematycznych treningów, aby zauważyć poprawę jędrności skóry. Jeśli dziś zaczniesz ćwiczyć, do wakacji wysmuklisz ramiona. Warto o tym pomyśleć!

Ćwiczenia na obwisłe ramiona

ćwiczenia na obwisłe ramionaW czterech ścianach możesz skutecznie zadbać o wygląd swoich ramion. Nie musisz trenować na siłowni czy chodzić na basen, aby wysmuklić i ujędrnić te partie ciała.

Wystarczy nieco samozaparcia, systematyczności i wiary w sukces, aby już za kilka miesięcy cieszyć się ładniejszą sylwetką.

 

 

Wskazówka. Ćwiczenia na ramiona nie są trudne ani mocno obciążające, ale przed rozpoczęciem treningu warto zrobić kilkuminutową rozgrzewkę. Dzięki temu unikniesz kontuzji.

Jakie ćwiczenia wykonywać w domu, aby ujędrnić ramiona? Twoimi sprzymierzeńcami będą: skakanka, ciężarki oraz… własne ciało. Oto przykładowy trening:

• naprzemienne skoki na skakance (kilka podskoków na prawej nodze, kilka na lewej, potem zmiana nogi i kontynuacja ćwiczenia). Czas treningu powinien być uzależniony od Twojej kondycji i wydolności. Na początek ćwicz przez 2 minuty, potem stopniowo wydłużaj czas aż do 10 minut. Pamiętaj, że im wyżej będziesz podskakiwać, tym ramiona otrzymają większy impuls do wysiłku.

• prawidłowo wykonane pompki angażują wiele partii mięśni, w tym także ramion i pleców. Dzięki nim wyszczuplisz ręce, a muskułom dodasz pożądanej objętości. Nie martw się jednak o zbyt dużą rozbudowę mięśni. Jeśli będziesz wykonywać 25 pompek 2-3 razy w tygodniu, na pewno nie zbudujesz potężnej muskulatury.

• ćwiczenia z ciężarkami wspaniale rzeźbią ręce i wysmuklają ramiona. Trzymając hantle w dłoniach, możesz zginać je w łokciach i przyciągać do klatki piersiowej. Wykonuj co 2-3 dni kilka serii, a wkrótce zauważysz poprawę w umięśnieniu rąk i wzmocnienie pleców.

Podsumowanie

Ramiona są kłopotliwą częścią ciała, ponieważ mają tendencję do szybkiej utraty jędrności. Aby zapobiec powstaniu luźnych fałdek skóry, należy prowadzić zdrowy, aktywny tryb życia. Niemniej jednak ich pojawienie się nie jest wyrokiem. „Motylków” można się pozbyć dzięki systematycznym treningom w domu. Wystarczy kilka miesięcy, aby cieszyć się smukłymi ramionami bez „skrzydełek”.

Dodaj komentarz