Przejdź do treści

Czy warto skorzystać z komory normobarycznej?

  • przez
komora normobaryczna

W celu poprawy ludzkiego zdrowia opracowywane są coraz to nowsze metody leczenia. Szczególnie, jeśli zwykłe sposoby zawodzą, często zwracamy się w stronę medycyny niekonwencjonalnej. Jednym z najnowszych wynalazków jest kapsuła normobaryczna o szczególnym zastosowaniu prozdrowotnym. Na mapie Warszawy można znaleźć coraz więcej punktów oferujących usługę normobarii.

Komora normobaryczna w Warszawie

komora normobarycznaNormobaria brzmi zagadkowo, choć w rzeczywistości zasady jej działania są dość proste. To komora ciśnieniowa, wykorzystująca metodę Bahra do podniesienia stężenia tlenu aż do 40%, przy jednoczesnym podwyższeniu stężenia dwutlenku węgla i wodoru. Udowodniono, że taka mieszanina gazów działa prozdrowotnie i poprawia ludzkie samopoczucie. Przede wszystkim wpływa na dotlenienie organizmu i jest zalecana jako terapia wspomagająca dla wszystkich osób borykających się z problemami z górnymi drogami oddechowymi czy płucami. W środku komory ciśnienie utrzymuje się na poziomie 1500 hPA, co znacznie przyspiesza krążenie krwi. Udowodniono, że takie oddziaływanie na ludzki organizm skutkuje wydzielaniem większej ilości komórek macierzystych i mniejszym wydzielaniem wolnych rodników, odpowiedzialnych np. za powstawanie nowotworów. Normobaria zalecana jest szczególnie osobom, które cierpią z powodu chorób przewlekłych.

komora normobarycznaTaka terapia działa wspomagająco i pozwala na uzyskanie dłuższej remisji, czyli stanu kiedy choroba ustępuje. Osoby cierpiące na zakażenia, migreny, a nawet nowotwory mogą spróbować tej formy kuracji wspomagającej. Jak skorzystać z takiej formy terapii? Wystarczy tylko wyszukać taki punkt jak certyfikowana komora normobaryczna Warszawa ma kilka takich miejsc. Najczęściej są one ulokowane w SPA. Normobaria może funkcjonować jako osobna kapsuła do użytku jednej osoby, ale coraz częściej pojawia się na mapie jako osobny punkt usługowy. Jednym przeciwskazaniem do stosowania jest klaustrofobia – odradza się stosowanie osobom, które źle znoszą zamknięte i ciasne pomieszczenia. Metoda kuracji normobarycznej nie posiada żadnych zdrowotnych przeciwwskazań, jednakże czas korzystania z kapsuły powinien być ściśle kontrolowany, ponieważ oddychanie za dużym stężeniem tlenu przez długi czas może być szkodliwe dla zdrowia. Podczas sesji można korzystać z telefonu, tabletu czy relaksować się, a nawet uciąć drzemkę.

Metoda normobarii wspomaga ludzkie zdrowie, jest szczególnie pomocna w procesie wychodzenia z ciężkich chorób bądź z chorób przewlekłych. Nie ma działania leczniczego, a prozdrowotne. Ta innowacyjna metoda może okazać się idealną kuracją, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by jej nie wypróbować.