Przejdź do treści

Czy profesjonalny zabieg depilacji woskiem jest bolesny?

Jedną z bardziej skutecznych metod depilacji skóry, okazać się może zabieg depilacji woskiem. Niestety, w przypadku jego wykonywania w domowych warunkach, liczyć się trzeba z bardzo wysokim poziomem bolesności takiego właśnie zabiegu. Właśnie z tego względu, najlepszym sposobem aby tego uniknąć, wydaje się być zlecenie jego wykonania profesjonalistom. Aby zabieg depilacji woskiem był możliwie jak najmniej bolesny, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie powierzchni skóry do jego wykonywania.

Co warto wiedzieć o depilacji woskiem?

Przede wszystkim, ważne jest jego wykonywanie na włosach o odpowiedniej długości, która nie powinna być krótsza niż 0,5 cm w przypadku wosku miękkiego, oraz krótsza niż 0,9 cm w przypadku wykorzystywania wosku twardego. W takiej sytuacji, przełożyć się to może korzystnie na osiągnięte rezultaty takiego właśnie zabiegu, jak również na wysoki poziom trwałości jego rezultatów, który może dochodzić nawet do kilku tygodni. Dodatkowo, profesjonaliści przed wykonaniem zabiegu depilacji woskiem, zalecają wykonanie w domowych warunkach, szeregu zabiegów przygotowujących, które pozytywnie mogą się przełożyć na poziom odczuwanego bólu podczas depilacji. W tym celu, wystarczy tak naprawdę wykonanie peelingu cukrowego, bądź też wyszczotkowanie skóry na sucho, dedykowaną w takich właśnie celach szczotką. Dzięki temu, można sprawić, że zabieg depilacji woskiem w Bydgoszczy będzie możliwie jak najmniej bolesny. Kluczowe tutaj jest złuszczenie martwego naskórka, którego pozostawienie może powodować właśnie szereg objawów bólowych podczas zabiegu depilacyjnego.

Zmniejszy to również zdecydowanie skłonność skóry do powstawania na jej powierzchni podrażnień w wyniku wykonanego zabiegu depilacji. Ważne okazuje się być również wykorzystanie do wykonania zabiegu odpowiedniego rodzaju wosku, który powinien pozwalać na zatopienie w nim jedynie włosów, a nie skóry. Ważne jest wykonanie odpowiedniego wywiadu, w celu wykluczenia alergii na wosk, oraz powstawania w przeszłości podrażnień w kontakcie z taką właśnie substancją kosmetyczną stosowaną do depilacji. W obecnym czasie nadal jedną z bardziej skutecznych metod depilacji, okazuje się być depilowanie woskiem. aby zwiększyć skuteczność oraz trwałość rezultatów takiego właśnie zabiegu, najlepszym sposobem okazuje się być zlecenie wykonania takiego właśnie zabiegu, profesjonalistom. Okazuje się być to czynnik kluczowy, który przełożyć się może również na subiektywne zmniejszenie objawów bólowych, towarzyszących często zabiegowi depilacji powierzchni skóry woskiem.

Dodaj komentarz