Przejdź do treści

Co warto wiedzieć o krówkach?

  • przez
do wyboru do koloru słodycze

Cukierki występują w bardzo wielu opcjach – dostępne są te czekoladowe, galaretowe, żelkowe, z kremowym nadzieniem, czy owocowe. Mają różne kształty, wielkości i opakowania, są uwielbiane przez osoby w każdym wieku, szczególnie przez najmłodszych. Każdy może znaleźć idealne słodkości dla siebie.

Niemniej jednak warto wspomnieć o specjalnym rodzaju cukierków, jakimi są krówki

smakowite krówki personalizowane na ślubKrówki to rodzaj karmelowych cukierków, których nazwa zapewne wzięła się z tego, że są produkowane z mleka i na papierkach zwykle widniał wizerunek uśmiechniętej krówki. Przypominają znane na całym świecie karmelki, jednak nie są z nimi tożsame. Krówki mogą być ciągutkami, czyli kremowymi, miękkimi cukierkami w stylu toffi, jednak z czasem robią się coraz bardziej delikatne i kruche – głównie przez proces krystalizacji zawartego w nim cukru. Cukierki tego typu można zatem długo przechowywać bez obaw o zepsucie się. Z czego się je robi? Podstawą jest mleko, cukier oraz tłuszcz np. masło. Są jednak przepisy z mlekiem skondensowanym, mlekiem w proszku (lub innym zagęstnikiem), a także ze śmietanką. Wiele zależy od tego jaką konsystencję cukierków chcemy uzyskać – czy będą bardziej twarde czy miękkie, a także od tego jak mają być kaloryczne.

do wyboru do koloru słodycze Wiadomo że śmietanka jest bardziej tłusta niż mleko, a cukier trzcinowy czy syropy (klonowy, z agawy) są zdrowsze od białego cukru. W Internecie można znaleźć przepisy na krówki wegańskie, bez cukru, czy dietetyczne. Czasem dodaje się do nich także różne aromaty np. kawowy, owocowy, czy waniliowy – w ten sposób nada się im niezwykłego smaku. Również producenci krówek oferują te pyszne cukierki w różnych wariantach, nie tylko klasycznym. Takie firmy także stworzą smakowite cukierki krówki personalizowane, targi pracy, czy do biura. Zostaną one zapakowane w ozdoby papierek z datą wesela, logo przedsiębiorstwa, czy hasłem reklamowym. Taki słodki poczęstunek zawsze zostaje doceniany przez każdego. Krówki mogą stanowić darmowy gadżet reklamowy, przekąskę dla pracowników, czy też prezent dla uczestników wydarzenia rodzinnego.

Jak widać krówki to smaczne, popularne oraz uwielbiane przez wszystkich słodkości, którymi można zajadać się w domu, jak i w pracy. Można kupować zarówno warianty klasyczne, jak i smakowe, w standardowych paczkach lub na zamówienie w dowolnej ilości – nawet kilku kilogramów, także w ozdobnych opakowaniach. Z pewnością popularność krówek prędko nie przeminie i następne pokolenia też będą raczyły się naszymi polskimi przepysznymi ciągutkami.

Dodaj komentarz