Co oferuje salon sukni ślubnych?

salon sukni ślubnych

Ślub to ważna uroczystość w życiu każdej osoby. Jest ona niewątpliwie bardzo znacząca, piękna, ale też stresująca. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, zaplanowane z dużym wyprzedzeniem, tak by nic nie mogło nas zaskoczyć. Odpowiednia sala weselna, catering, zaproszenia z pewnością są ważne.

Salon z pięknymi sukniami

salon sukni ślubnych Jednak Panna Młoda zwykle skupia się na tym, by znaleźć doskonałą suknię ślubną. Żeby takową kupić to trzeba odwiedzić najlepszy salon sukni ślubnych w Piekarach Śląskich lub innej miejscowości. Co będzie oferował taki salon? Główny asortyment stanowią gotowe suknie. Można je na miejscu obejrzeć, przymierzyć, sprawdzić jakość materiału. W salonach zawsze są podwyższenia oraz duże lustra, więc przyszła Panna Młoda może się obejrzeć w sukni z każdej strony. Suknie w salonie powinny być zróżnicowane. Są panny młode wybierające gładkie, proste sukienki, nadal modne są tzw. princesski, czyli bardzo rozkloszowane tiulowe suknie, do łask wracają również koronki. Klientki muszą mieć w czym wybierać. Dobry salon będzie też oferował przeróbki gotowych sukienek. Zwykle polegają one na zwężeniu lub skróceniu sukni. Takie przeróbki są wliczone w koszt sukni, dodatkowo płatne mogą być jedynie te bardziej zaawansowane np. dodanie rękawków czy poszerzenie spódnicy.

salon sukni ślubnych Niektóre salony oferują wręcz szycie sukni ślubnych na zamówienie. Klientka może sama przygotować projekt, lub też zdać się na sugestię krawcowej i/lub projektantki. Jeśli chce się mieć suknię w stylu retro, czy boho to próżno takich szukać w salonach ślubnych. Lepiej jest nastawić się od razu, że trzeba będzie poczekać na uszycie wymarzonej sukni. Czy można w salonie ślubnym kupić coś poza samymi sukniami? Często poza kreacjami pojawiają się dodatki do nich np. narzutki, sweterki, czy etole. Są one niezbędne kiedy bierzemy ślub w chłodniejszych miesiącach lub na świeżym powietrzu. W niektórych salonach sprzedaje się też rękawiczki ślubne, rajstopy, czy ozdoby włosów, rzadziej obuwie. W ten sposób w jednym miejscu można kupić prawie wszystkie elementy ślubnej stylizacji, a zestawianie ich na miejscu pozwala na sprawdzenie czy wszystko do siebie pasuje.

Podsumowując, polecany salon sukni ślubnych powinien oferować suknie gotowe, po przeróbkach oraz suknie na zamówienie. Dobrze jest, by poza kreacjami można było tam dostać okrycie wierzchnie, czy rajstopy pasujące do sukienki. Sprzedawczynie w salonie zawsze powinny dobrze doradzić klientce, tak by proces wyboru kreacji był jak najbardziej profesjonalny i usprawniony, a kupująca w pełni zadowolona z obsługi.

Dodaj komentarz