Przejdź do treści

Chrzciny — propozycje na prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki

prezentowy medalik z łańcuszkiem na chrzest

Chrzest to ważne przeżycie zarówno dla rodziców oraz dziecka. W chrześcijaństwie to obrzęd nawrócenia oraz oczyszczenia z grzechów – to piękne wydarzenie, na które zaprasza się często sporo gości. Rodzice chrzestni, jak i pozostała część osób zastanawia się co kupić dziecku z tej okazji. Propozycji z roku na rok jest coraz więcej, każdy stara się obdarować maleństwo wszystkim co może się przydać.

Co w takim razie kupić?

łańcuszek na chrzestWybór prezentów jest naprawdę ogromny. Często wybieranym upominkiem z tej okazji dla dziewczynki oraz chłopca jest biżuteria. Prezentowy medalik z łańcuszkiem na chrzest to pamiątka, która pozostanie z dzieckiem na długo. Wyroby ze srebra i złota są piękne, a także trwałe, ale również co ważne mają charakter sentymentalny. Religijne ozdoby bardzo często są kupowane przez rodziców chrzestnych, babcie czy bliskie ciocie. Innym pomysłem mogą być srebrne obrazki z wizerunkiem Matki Boskiej lub Anioła Stróża, mające ochronić maluszka. Taki podarunek najczęściej rodzice, wieszając na ścianie dziecinnego pokoju lub ustawiają na półce. Wyjątkowym prezentem z tej okazji będzie również album. Jak wiadomo, na chrzcie robione są zdjęcia z tego ważnego wydarzenia. Album do którego można je włożyć, przyda się na pewno rodzicom i będzie też piękną pamiątką.

prezentowy medalik z łańcuszkiem na chrzestNiektórzy goście na prezent wybierają również zabawki, ale tu często można się nieco pomylić, bowiem ciężko trafić w gust rodzica. Warto więc przed zapytać się czego jeszcze nie mają i co dziecku byłoby potrzebne. Mogą to być na przykład maskotki czy sylikonowe grzechotki. Wybór może paść także na lubiane przez wszystkich klocki, a także zabawki interaktywne, które na wielu płaszczyznach wpływają na rozwój dziecka. Najlepiej przed taką uroczystością porozmawiać z rodzicami maleństwa, by zabawka nie leżała potem w kącie i nie zagracała nie potrzebnie pokoju. Jeśli dostaliśmy wolną rękę w kwestii wyboru podarunku, postarajmy się, aby ofiarowywana przez nas rzecz była wyjątkowa tak jak sam dzień. Rodzice chrzestni nie powinni zapomnieć też o tym, że kupują świecę oraz szatkę, a także często ubranko dla dziecka. Ale to również warto ustalić z rodzicami.

Podsumowując, najlepszym wyborem na prezent z okazji chrztu świętego będzie coś co będzie pamiątką, np. biżuteria — medalik który można podarować zarówno dziewczynce, jak i chłopcu. Dobrym pomysłem jest również obrazek z Aniołem Stróżem czy album. W ostateczności można pomyśleć nad ciekawą zabawką, która wpłynie pozytywnie na rozwój dziecka. Warto pamiętać też, że tego dnia najważniejsza jest bliskość. I bycie wspólnie ze sobą w tym uroczystym dla malca dniu!

Dodaj komentarz