Przejdź do treści

Buty na obcasie – szpilki, koturny i inne

beżowe szpilki skórzane

Buty na obcasie to zdecydowanie symbol kobiecości. Sprawiają, że sylwetka wygląda atrakcyjniej, brzuch jest wciągnięty i płaski, nogi wizualnie dłuższe, a pośladki są podciągnięte. Do tego zmienia się chód, który staje się elegancki, pełen gracji, przyciągający wzrok.

Pojawiają się zatem pytania: jakie buty na obcasie wybrać?

ładne beżowe szpilkiJak je dopasować do konkretnej stylizacji, by stanowiły idealny dodatek? Pierwsza opcja t buty na koturnach i platformach. Są one polecane dla osób początkujących, ponieważ są najwygodniejsze i najłatwiej jest nauczyć się w nich chodzić. Ich podeszwa jest płaska, a wybrzuszenie pojawia się od wewnętrznej strony. Dodatkowo takie buty to często sandały, które mają pasek wokół kostki oraz mocno trzymają grzbiet stopy. W związku z tym nie ma obaw że obuwie się zsunie, nie będzie się trzymał. Na konturach można zawsze chodzic pewnie. Jak dopasować je do stylizacji? Sprawdzają się one szczególnie dobrze latem. Do nich pasują letnie sukienki, zarówno te krótkie, jak i długie, rzadziej zestawia się je ze spodniami. Druga opcja to szpilki. Te są niejako przeciwieństwem konturów. Obcas jest bardzo wąski i przypomina szpilkę, stąd jego nazwa. Zwykle jest też dosyć wysoki – nawet 10 centymetrów! Ładne beżowe szpilki skórzane lub inne na pewno są bardzo efektowne.

beżowe szpilki skórzaneNoszone są przede wszystkim do wieczorowych kreacji. Długa, elegancka suknia będzie doskonałym wyborem do szpilek. Warto jednak zaznaczyć, że żeby dobrze chodzić w szpilkach to trzeba dużo trenować. Inaczej łatwo o skręcenie kostki czy inną kontuzję. Trzecia opcja to obcasy słupek. Jest on szerszy niż szpilka, ale nie ma płaskiej podeszwy. Występuje on w bardzo wielu wydaniach. Może być węższy lub szerszy, bardzo malutki, jak i bardzo wysoki. Czasem nawet kształt się nieznacznie różni. Taki obcas widuje się przy butach wieczorowych i codziennych, czółenkach i sandałach, a czasem nawet przy butach wsuwanych, czyli bez żadnego zapięcia. Dzięki temu daje on szerokie pole do popisu – słupek pasuje do kreacji biznesowych, szkolnych, codziennych, a także do wieczorowych. Buty tego typu mają różne kolory, wzory i kształty. To najbardziej uniwersalna opcja, choć nie tak efektowna jak szpilki.

Jak widać jest wiele rodzajów butów na obcasie. Można kupować wygodne konturny, efektowne szpilki, czy klasyczne słupki w różnych wydaniach. Dzięki temu w sklepie obuwniczym każdy znajdzie coś dla siebie. W razie czego można udac się na zakupy z koleżanką czy siostrą by doradziły nam w wyborze przed zakupem.