Przejdź do treści

Akcesoria torebkowe – karabińczyki, paski i inne

metalowy karabińczyk do paska torebki

W wielu sklepach odzieżowych i galanteryjnych można znaleźć mnóstwo modeli i wzorów torebek różnego typu, a mimo to coraz więcej osób decyduje się na ich wykonywanie samodzielnie. Torebka zrobiona na szydełku, techniką makramy, czy uszyta z tkaniny wedle własnego projektu będzie jedyna w swoim rodzaju i nie do podrobienia. Żeby jednak ją wykonać to potrzeba nie tylko chęci i pomysłu, ale także różnorodnych akcesoriów.

Jakie akcesoria do torebki warto kupić?

karabinczyk do torebki Na pewno przydatny będzie niejeden metalowy karabińczyk do paska torebki. Jest to metalowa część w kształcie półokrągu lub rzadziej prostokąta, którą mocuje się do brzegu torebki z jednej strony, a z drugiej przymocowuje się pasek. Teoretycznie można taki pasek przyszyć czy wyrobić na szydełku, jednak nie zawsze jest to dobra opcja. paski szyte np. z tkaniny czy skóry mogą się odpruć, czy zerwać, a z kolei te wyrabiane mogą się gorzej układać podczas noszenia i w razie zniszczenia nie można ich wymienić. Pasek to właśnie jedna z najczęściej ,,psujących się” części. Przeciera się on, na skórze pojawiają się pęknięcia, jest też podatny na zabrudzenia. dlatego też lepiej mocować go na metalowym karabińczyku, dzięki czemu będzie mocno osadzony i łatwiejszy do ewentualnej wymiany. Jeśli chcemy kupić gotowe paski to do wyboru są te skórzane, jak i parciane.

metalowy karabińczyk do paska torebkiTe pierwsze są najbardziej luksusowe, jednak wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Te drugie są grubsze, mocniejsze, bardziej odporne na zniszczenia mechaniczne. W dodatku można je prać. Często wybieranym akcesorium jest także gotowe dno do torebki. Jest ono niezbędne do robienia kuferków, plecaków, czy innych torebek z szerokim i grubym dnem. Przykładowo, szydełkowana czy szyta torebka bez dna będzie miękka, źle się układa i utrudnia wkładanie do niej rzeczy. mając torebkę z gotowym dnem łatwiej jest wykonać solidną i stabilną robótkę. Niektóre dna mają nawet specjalne otworki do przeciągania sznurka czy włóczki, co ułatwia ich wyrabianie.

Z innych akcesoriów warto wymienić między innymi zapięcia magnetyczne, klapki skórzane, stopki na dno, czy zamki błyskawiczne oraz guziki. Dzięki nim stworzy się piękne zamykane torebki np. listonoszki czy kopertówki. Jak widać jest wiele przydatych akcesoriów, które mogą okazać się niezbędne podczas wyrabiania torebek na szydełku, drutach, ręcznie, lub przy ich szyciu. Mając metalowe karabińczyki, gotowe dna, parciane paski czy zapięcia stworzy się wyjątkową torebkę czy plecak, które będą nie tylko piękne, ale też praktyczne oraz trwałe.